Dövlət İmtahan Mərkəzi (DİM) 2026/2027-ci tədris ili üçün ali təhsil müəssisələrinə, həmçinin 11 və 9 illik təhsil bazasında orta ixtisas təhsili müəssisələrinə tələbə qəbuluna start verib.
📅 Ərizə qəbulunun I mərhələsi: 18 fevral – 5 mart 2026.
Bu mərhələdə ali məktəblərə və 11 illik baza üzrə orta ixtisas təhsili müəssisələrinə qəbul olmaq istəyən bütün abituriyentlər (cari və əvvəlki illərin məzunları) iştirak edə bilərlər.
🖥 Qeydiyyat qaydası:
Abituriyentlər ekabinet.dim.gov.az səhifəsində “Şəxsi kabinet” yaradaraq (əvvəllər yaratmayanlar), istifadəçi adı və parol ilə daxil olmalı, sonra “Abituriyentin elektron ərizəsi”ni doldurub təsdiqləməlidirlər.
📌 9 illik baza üzrə orta ixtisas təhsili müəssisələrinə qəbul üçün ərizələr eyni tarixlərdə onlayn qaydada qəbul olunur.
💳 Müsabiqədə iştirak ödənişlidir. Tələb olunan məbləğ şəxsi kabinetdəki hesaba əlavə edilir və ərizə təsdiqlənərkən həmin hesabdan çıxılır.