🇦🇿Müdafiə Nazirliyinin rəhbər heyəti HHM bölmələrinin fəaliyyətini yoxlayıb [xfgiven_qirmizi] [xfvalue_qirmizi] [/xfgiven_qirmizi]
Dün, 17:34
Azərbaycan Respublikasının Müdafiə Nazirliyinin rəhbər heyəti hava hücumundan müdafiə (HHM) bölmələrinin xidməti-döyüş fəaliyyətini yoxlayıb.
Yoxlama zamanı bölmələrin döyüş hazırlığı səviyyəsi, şəxsi heyətin peşəkarlığı və silah-texnikadan istifadə bacarıqları qiymətləndirilib. Rəhbərlik komanda məntəqəsində əməliyyat şəraiti ilə tanış olub, məruzələri dinləyib və tapşırıqların icrasını nəzarətdə saxlayıb.
Keçirilən məşğələlər zamanı hava hədəflərinin aşkar edilməsi və zərərsizləşdirilməsi üzrə praktiki fəaliyyət icra olunub. Bildirilib ki, bölmələr qarşıya qoyulan vəzifələri yüksək səviyyədə yerinə yetirir.
Rəhbər heyət tərəfindən döyüş növbətçiliyinin təşkili, şəxsi heyətin hazırlıq səviyyəsinin daha da artırılması və müasir silah sistemlərinin effektiv tətbiqi ilə bağlı müvafiq tapşırıqlar verilib.
Fakt Müdafiə Nazirliyinin döyüş hazırlığının daim yüksək səviyyədə saxlanılması istiqamətində həyata keçirdiyi planlı tədbirlər çərçivəsində baş tutub.