Prezident İlham Əliyev Sülh Şurasının ilk iclası çərçivəsində bir sıra liderlərlə ayaqüstü söhbətləşib [xfgiven_qirmizi] [xfvalue_qirmizi] [/xfgiven_qirmizi]
Dün, 19:24
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev Sülh Şurasının Vaşinqtonda keçirilən ilk iclası çərçivəsində bir sıra dövlət və hökumət başçıları, həmçinin tanınmış şəxslərlə ayaqüstü söhbətlər aparıb.
Realmedia.info xəbər verir ki, görüşlər zamanı dövlət başçısı iştirakçılarla regional və beynəlxalq gündəlikdə duran məsələlər ətrafında fikir mübadiləsi edib.
Prezident İlham Əliyevin bu təmasları Azərbaycanın beynəlxalq əməkdaşlıq əlaqələrinin genişlənməsi və sülh təşəbbüslərində fəal iştirakının göstəricisi kimi qiymətləndirilir.
Qeyd edək ki, Sülh Şurasının ilk iclasında qlobal təhlükəsizlik, dialoq və sabitliyin möhkəmləndirilməsi istiqamətində müzakirələr aparılır.
15-02-2026, 17:30
Prezident İlham Əliyev Belqradda Aleksandar Vuçiç ilə təkbətək görüş keçirib [xfgiven_qirmizi] [xfvalue_qirmizi] [/xfgiven_qirmizi]
29-01-2026, 19:36
🇺🇿🇹🇷 Özbəkistan və Türkiyə prezidentləri Ankarada təkbətək görüş keçiriblər [xfgiven_qirmizi] [xfvalue_qirmizi] [/xfgiven_qirmizi]
28-01-2026, 19:13
🇦🇿🇨🇳 Ceyhun Bayramov Çin XİN rəhbəri Van İ ilə regional və beynəlxalq məsələləri müzakirə etdi [xfgiven_qirmizi] [xfvalue_qirmizi] [/xfgiven_qirmizi]